Doba ako stvorená pre banánové rybičky

Autor: Kristína Janščová | 17.7.2012 o 20:25 | (upravené 17.7.2012 o 20:38) Karma článku: 8,83 | Prečítané:  167x

Tento v dávnych dobách ojedinelý druh zvierat sa v posledných rokoch enormne rozmnožil nielen na území SR. Hoci s ním mali dočinenia už generácie našich mám, starých mám a mnohé pred nimi, v súčasnosti akoby sa s jedincami tohto druhu roztrhlo vrece (alebo banánová šupka?)

 

Ako ich môžeme spoznať?
- na prvý pohľad sú väčšinou nerozoznateľné od bežných stvorení. Majú 2 nohy, 2 ruky, hlavu (väčšinou s veľmi dobre prepracovanými mozgovými závitmi), nos, oči, uši...no jedna „vec" ich odlišuje. Nemajú srdce.

 

Prečo sú nebezpečné?
- dokážu sa na vás vďaka premyslenému plánu prisať, dostať sa vám pod kožu, vyciciať vám aj poslednú kvapku krvi a keď dostanú to, čo bolo ich cieľom, bez hanby vás opustia a prisajú sa na ďalšiu osobu, ktorú bezohľadne využijú a spravia jej zo života peklo.

 

A čo mláďatá?
- ikry týchto rýb sú taktiež veľmi nebezpečné, pretože dokážu spôsobiť zlo podobné tým dospelým, no v trocha miernejšej forme. Tá sa prejavuje pretvárkou, maskami, hrami na úprimnosť (hoci pravda je niekde úplne inde), falošnými komplimentmi a zbytočnou, niekedy až prehnanou predstieranou starostlivosťou o obeť.

 

Ako sa chrániť?
- jednoducho: neveriť a nezamilovať sa.

 

Ako proti nim bojovať?
- v okolí ich máme každý a možno ani netušíme, koľkými sme denne vyciciavaní. No ony to tušia a veľmi dobre vedia, ako na to. Je ťažké rozoznať ich pravé úmysly a ešte ťažšie brániť sa voči nim. Jedinou možnosťou, ako ich poraziť, je stať sa rybárom. Veď keď chcel byť Holden Caulfield „Chytačom v žite", prečo by každý z nás nemohol skúsiť zaujať Seymourov postoj a následne sa stať lovcom banánových rybičiek?

(pre úplnosť: http://pub.asciiwolf.com/text/ebooks/J.%20D.%20SALINGER%20-%20Dev%C4%9Bt%20Pov%C3%ADdek.pdf)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?