NOX

Autor: Kristína Janščová | 18.5.2012 o 22:29 | (upravené 4.11.2012 o 11:41) Karma článku: 11,31 | Prečítané:  211x

Cca 02:35 ráno stredoeurópskeho času. Traja ľudia sedia na balkóne jedného z nie práve najdrahších, no ani najlacnejších hotelov. Na zemi sa váľajú prázdne fľaše od chorvátskeho piva, zapaľovač a tri krabičky cigariet s chorvátskymi či bosnianskymi hrozbami o tom, čo môže fajčenie spôsobiť. No osobám je to jedno.

 

Podávajú si medzi sebou (konečne) slovenskú pomstu z lesa a každým dúškom ihličia, ktoré sa im rozprúdi v žilách majú potrebu hovoriť o veciach, o ktorých nikde inde a s nikým iným doteraz nehovorili. Sem tam počujú zvuk prevalenia sa na druhý bok z izby, do ktorej sa pomaly rozpúšťajú malé tabakové čiastočky dymu. Počujú taktiež chrápanie tých, ktorí nevydržali žiť nočným životom tretí deň v kuse.

Nad obzorom ich sleduje obrovský mesiac a jemný vánok odnáša horúčavu, ktorú na ich telách zanechala nekompromisná hra leta.

Ona sa zrazu postaví, oprie sa o zábradlie, škrtne zápalkou a potiahne si z cigarety, po ktorej posledných pár minút jej telo tak túžilo. Nevníma hlasy Dvoch za sebou a necháva sa unášať vánkom s pocitom, že odnáša všetky jej minulé, súčasné i budúce problémy. Prerušia ju tóny krokov ľudí prichádzajúcich z kostola. Ľudí, ktorí sa idú, slepo (ne)veriac, presvedčiť o tom, či dokáže slovo „zjavenie“ nabrať aj reálnu podobu alebo ide len o veľmi dobre premyslený biznis.

Ona si sadne naspäť a zase sa ponorí do sveta Dvoch. Rozmýšľajú, aké to bolo, aké to je a aké by to mohlo byť. Boja sa toho, aké to bude. A ani nevedia ako, no stále sa bavia o niečom, čo si zajtra aj tak nebudú pamätať.

Ona opäť vstáva. Sleduje ľudí, ktorí sa pomaly (z)vracajú naspäť z „miesta činu“. A cíti to. Cíti, že v ich hlavách znie: „Už v Neho verím.“
Pozrie sa na mesiac, potiahne si posledný krát z cigarety, vyfúkne, zahodí špak na zem, usmeje sa a povie: „Aj ja verím...verím v to, že Ťa raz nájdem.“

Vraj tým nemyslela Boha. A vraj mala pravdu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?